توضیحات کامل :

پاورپوینت اخلاق در مدیریت چیست؟

 

تعريف اخلاق:

ماده «خَلق» (بالفتح) به معناي صورت ظاهري است و «خُلق» (بالضم) به معناي صورت باطني است.
صورت باطني انسان همچون صورت ظاهري‌اش داراي هيئت و تركيبي زشت يا زيباست.
در مفردات هر دو را (خَلق و خُلق) در اصل يكي مي‌دانند، لكن «خَلق» (‌بالفتح) را مخصوص شكل‌ها و هيئت‌هايي مي‌داند كه باچشم و بصر درك مي‌شوند و «خُلق» (بالضم) را به سجايا و قوايي كه با بصيرت قابل درك‌اند.
ابن مسكويه چنين مي‌گويد: «خلق همان حالت نفساني است كه انسان را به انجام كارهايي دعوت مي‌كند، بي‌آنكه نياز به تفكر و انديشه داشته باشد.
پس سلسله صفاتي كه در نفس و روح انسان ثابت و ريشه‌دار است و به صورت ملكه شده و به راحتي منشأ صدور اعمال خوب يا بد مي‌شود، اخلاق ناميده مي‌شود.
گاهي اين افعال و اعمال شرعاً و عقلاً پسنديده است كه به آن اخلاق نيكو و گاهي ناپسند است كه به آن اخلاق بد مي‌گويند.

تاريخچه علم اخلاق
بي‏شک بحثهاي اخلاقي از زماني که انسان گام بر روي زمين گذارد آغاز شد، زيرا ما معتقديم که حضرت آدم عليه السلام پيامبر خدا بود، نه تنها فرزندانش را با دستورهاي اخلاقي آشنا ساخت‏ بلکه خداوند از همان زماني که او را آفريد و ساکن بهشت‏ ساخت مسائل اخلاقي را با اوامر و نواهي‏اش به او آموخت.
ساير پيامبران الهي يکي پس از ديگري به تهذيب نفوس و تکميل اخلاق که خمير مايه سعادت انسانها است پرداختند، تا نوبت ‏به حضرت مسيح عليه السلام رسيد که بخش عظيمي از دستوراتش را مباحث اخلاقي تشکيل مي‏دهد، و همه پيروان و علاقه‏مندان او، وي را به عنوان معلم بزرگ اخلاق مي‏شناسند.
اما بزرگترين معلم اخلاق پيامبر اسلام صلي الله عليه و آله بود که با شعار:
«انما بعثت لا تمم مکارم الاخلاق‏»
 مبعوث شد و خداوند درباره خود او فرموده است:
« و انک لعلي خلق عظيم »
«اخلاق تو بسيار عظيم و شايسته است».

تعریف کلی اخلاق:
صفات و ویژگی‌های پایدار در نفس که موجب می‌شوند کارهایی متناسب با آن صفات، به‌طور خودجوش و بدون نیاز به تفکر و تأمل از انسان صادر شود.

وظایف مدیریت:
شناخت راه‌های موفقیت سازمان
برنامه‌ریزی جهت ارتقای این راه‌ها
 افزایش عوامل تسهیل‌کننده
برطرف کردن مشکلات و کاهش یا رفع موانع بر اساس ارزش‌های مورد قبول

انتخاب مدیر
در فرض احراز شايستگى بايد تحقيق شود تا از ميان شايستگان براى مسئوليت مدیریت بهترين و شايسته‏ترين آنها از جهت احراز شرائط برگزيده شود.
از پيغمبر اكرم (ص) نقل شده است كه فرموده‌اند:
« من استعمل عاملا من المسلمين و هو يعلم ان فيهم اولى بذلك و اعلم بكتاب الله و سنة نبيه فقد خان الله و رسوله و جميع المؤمنين»
« كسى كه كارگزار و مديرى را به كار گمارد در حالى كه مى‏داند در ميان مسلمانان فردى وجود دارد كه براى آن مسئوليت‏ شايسته‏تر و به قرآن و سنت آگاه‏تر است در اين صورت قطعا به خدا و رسول خدا و همه مؤمنان خيانت كرده است. »
سخن از انتخاب فرد غير شايسته نيست‏ بلكه فرض بر شايستگى منتخب است در حالى كه شخص شايسته‏ترى وجود دارد.
اولويت و برترى را با اعلميت‏ به قرآن و سنت آميخته كرده است زيرا كسى كه مى‏خواهد اسلام را در حوزه مديريتى خود پياده كند و طبيعى است كه لازمه عمل به اسلام آگاهى هرچه بيشتر به اسلام است.
چنين گزينشى را خيانت‏ به خدا و رسول خدا و مؤمنان برشمرده است.
اخلاق مدیریتی:
استانداردهای رفتاری هستند که مدیران را در کارهایشــــان به ‌صورت فردی راهنمایی می‌کند. چگونگی رفتارها را می توان بدین‌صورت نامبرد :